نجوم ایران

سلام بر دوستان به وبلاگ خودتان خوش امدید شما را به دیدن تصاویر ومطالب و خبرهای نجومی و هوا فضا دعوت میکنم

شماره معکوس در 21دسامبر
ساعت ٦:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢۸   کلمات کلیدی: زمین

شمارش معــکوس برای روز موعود 21 دسامبر 2012 از امروز در جهان آغاز شد....

گروهی از مردم جهان از وحشت پایان گرفتن جهان در روز جمعه ۲۱ دسامبر (ماه آینده) از هم اکنون خود رو برای پناه بردن به ساختمان‌های مخوف زیرزمینی آماده کرده‌اند....

بر اساس پیش‌بینی تقویم مایان و برخی کلیساهای مسیحی و ﻧﻈﺮﯾﺎﺕ ﻋﻤﻠﯽ ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ کمتر از 32 روز دیگر جهان در تاریکی مطلق فرو رفته و دنیا به آخر خواهد رسید.
تا کنون هزاران پناه‌گاه زیرزمینی در آمریکا، آلمان و چین برای پذیرایی ا...ز مردم در روز موعود آماده شده‌اند.

 
خورشید در آستانه رسیدن به فعال‌ترین دوره خود
ساعت ۱:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢۸   کلمات کلیدی: خورشید

خورشید به دنبال نزدیک شدن به فعال‌ترین دوره خود، روز سه‌شنبه 13 نوامبر یک جرقه خورشیدی متوسط را در فضا منتشر کرد

به گزارش ایسنا، جرقه‌های خورشیدی به انفجارات قدرتمند تابش گفته می‌شود.

تابش‌های مضر از یک جرقه، قدرت عبور از جو زمین را برای تاثیر فیزیکی بر زمین نداشته اما می‌توانند در سیستم‌های جی‌پی‌اس و ماهواره‌های ارتباطی اختلال ایجاد کنند.

جرقه اخیر به عنوان یک جرقه M6 طبقه‌بندی می‌شود که جزء ضعیف‌ترین گروه‌ها بوده اما با این حال همچنان می‌تواند تاثیرات فضایی را در نزدیکی زمین ایجاد کند که منجر به اختلال رادیویی در نزدیکی قطب‌ها خواهد شد.

افزایش تعداد جرقه‌های خورشیدی در این زمان بسیار رایج بوده چرا که یازدهمین دوره فعالیت خورشیدی در حال نزدیک شدن به اوج خود در سال 2013 است.البته به گزارش سازمان ملی اقیانوسی و جوی آمریکا، این پدیده با تخلیه تاج خورشیدی همراه نبوده که می‌تواند ذرات خورشیدی را به سوی زمین ارسال کرده و سه روز بعد به سیاره ما برسد


 
نقاشی های قدیمی
ساعت ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢٦   کلمات کلیدی: نقاشی ها قدیمی

تصویر مربوط به یک نقاشی غار در کشورصحرا مربوط به 6000 سال قبل ازمیلاد است(به شی پرنده در آسمان دقت کنید)آیا اجداد ما چنان قوه تخیلی داشتند که یک فضانورد امروزی را مجسم بکنند یا واقعا موجودات فرازمینی را مشاهده کرده بودند؟


 
سنگهای قدیمی که بر روی ان ها تصویر بشقاب پرندها را کشیده شده است
ساعت ۱۱:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢٦   کلمات کلیدی: سنگ های قدیمی


El Fuerte de Samaipata یک سایت باستانی منحصر به فرد در کشور پرو است که در آن سنگهای مختلفی از حیوانات و اشکال هندسی دیگر ثبت شده است سازمان جهانی یونسکو این میراث عظیم را بنام El Fuerte نامیده است.
این سنگ ها متعلق به قرن 16 میلادی است که در افسانه های اینکا نوشته شده است در آن زمان خدایان از آسمانها به زمین آمدند این سنگ بعنوان نمایی باستانی متعلق به قرن 16 از یک بشقاب پرنده بدست آمده است که سرخپوستان محلی احتمالا پس از مشاهده بشقاب پرنده یا ملاقات با بیگانگان فضایی تصویر آن را بروی سنگ ها کشیده اند.
همچنین در متون باستانی سرخپوستان آن ناحیه نوشته شده است که بیگانگان به آنها گفته اند:ما انسان نیستیم ولی از انسان ها قدیمی تریم !


 
چهره مرد کشف شده بر روی سطح مریخ، 14 نوامبر، 2012.
ساعت ٧:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢٥   کلمات کلیدی: مریخ

بسیاری از عکسهای گرفته شده توسط NASA و کنترل شده توسط دانشگاه آریزونا وقتی که در سایت قرار میگیرد و باز هم جا برای تحقیق و تفحص بیشتر باقی می ماند این بار این چهره را در این عکسها پیدا نمودیم، چهره یک مرد با یک کلاه بلند!


 
آیا ما در فضا همسایگانی داریم ؟ یا وجود موجودات فضایی خیالی بیش نیست؟؟
ساعت ۳:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢٢   کلمات کلیدی: موجودات فضایی

آیا ما در فضا همسایگانی داریم ؟ یا وجود موجودات فضایی خیالی بیش نیست ؟ شاید ما به عنوان نمونه ای از موجودات هنوز در دوران کودکی بسر می بریم و در تاریکی سرگردانیم . از تاریکی میترسیم و و درون آن را جستجو می کنیم با این اطمینان که تنها نیستیم . میدانیم امکان دارد در اعماق فضا موجوداتی متفاوت از ما اما پیشرفته تر و هوشمندتر از ما وجود دارند که میتوانند اسرار وجود ما را برایمان روشن کنند . ما نیاز دار

یم به این موضوع ایمان داشته باشیم . بعضی ازدانشمندان بر این امر تاکید دارند که ما تنها هستیم و انسان حاصل فرایند ظریف و دقیقی است که امکان تکرار آفرینش آن در جایی دیگر از کائنات وجود ندارد . عده ای دیگر میگویند در کائنات تعداد زیادی موجودات هوشمند وجود دارند . کره ما ذره ایست در پهنه کائنات . پهنه ای آنچنان وسیع و بی انتها که اندیشه قادر به درک آن نیست . . اینکه خود را نمونه منحصر بفردی در تمام عالم بدانیم اندیشه ای بی معناست .و از خود محوری بشر نتیجه میگیرد . اما اگر همسایگانی داریم

 
بنای فرازمینی ؟؟؟؟
ساعت ٧:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢۱   کلمات کلیدی:
دیوارهای عظیم سنگی ساکساهوامان در پرو -- این دیوارها تا کیلومترها در عمق دریا پیش رفته اند .و کسی تا حالا نتونسته بفهمه این سنگها چجوری بهم چسبیدند بدون اینکه بینشون هیچ ملات یا ماده دیگه ای بکار بره !!. ارتفاع واقعی دیوارها بسیار بلندتر از این است که میبینید . به مرور زمان اطراف دیوارها از خاک پر شده و حجم زیادی از سنگها زیر زمین پنهان مانده است.

 
خوشه نارنجی ستاره‌های نوزاد
ساعت ۱٢:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٩   کلمات کلیدی: عکس نجومی روز

خوشه ستاره‌ای سینگوس OB2 در این تصویر بر اساس رصدهای رصدخانه اشعه ایکس چاندارای ناسا شامل بیش از هزار ستاره جوان است.

چاندرا بیش از 1700 منبع گسیل‌های اشعه ایکس در این خوشه ستاره‌ای مشاهده کرده است که تصور می‌شود 1450 آنها ستاره‌های نوزاد باشند.

در این تصویر گسیل‌های اشعه ایکس به رنگ آبی دیده می‌شوند. رنگ قرمز در این تصویر از داده‌های پرتوهای مادون قرمزی است که تلسکوپ اسپیتزر گردآوری کرده است، و ابرهای نارنجی داده‌های نور مرئی هستند از تلسکوپ ایزاک نیوتن هستند.


 
سیارکی بزرگ از کنار زمین گذشت
ساعت ۱۱:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٧   کلمات کلیدی:

دانشمندان با استفاده از رادیو تلسکوپ بزرگ ناسا تصاویر راداری از سیارکی تهیه کردند که صبح روز دوشنبه در نزدیک‌ترین فاصله از کنار زمین گذشت

به گزارش خبرگزاری مهر، آزمایشگاه جت پیشرانش ناسا در کالیفرنیا اعلام کرد: تصاویر این سیارک که 2007 PA8 نام دارد و عرض آن حدود یک مایل بود زمانی که در نزدیک‌ترین فاصله به زمین قرار داشت توسط آنتن "شبکه اعماق فضا 230 فوتی" در گلداستون، گرفته شد.

تصاویر نشان می‌دهد این سنگ فضایی که شکل نامنظمی دارد و احتمالا دهانه‌هایی بر روی آن هست، بسیار آرام و احتمالا یک بار در هر سه تا چهار روز می‌چرخد.

در نزدیک‌ترین فاصله، این سیارک فقط چهار میلیون مایل از زمین فاصله داشت یعنی 17 برابر فاصله زمین و ماه.

عبور این سیارک از نزدیک‌ترین فاصله به زمین صورت گرفت و دستکم 200 سال دیگر طول می‌کشد تا دوباره چنین عبوری برای این سیارک انجام شود.    برنامه ناسا برای رصد اجرامی که از نزدیکی زمین می‌گذرند به دنبال اجرامی مانند سیارک 2007 PA8می‌گردد و مدار آنها را بررسی می‌کند تا دریابد آیا این اجرام برای زمین خطری دارند یا خیر.


 
خبر سانسور شده ناسا: یک آستروئید به بزرگی «ایالت تگزاس» در راه زمین!
ساعت ٦:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٧   کلمات کلیدی: آخرالزمان


هشدار! نیبیرو در راه هست…Asteroid ‹Nibiru› On Collision Course With Earth, According To NASA Whistleblowers

در تاریخ 4 نوامبر شخصی بی نام و نشان که احتمالا عضو سازمان فضایی ایالات متحده NASA بوده است خبری رو در سایت ITN وابسته به ناسا منتشر کرد. این خبر در بسیاری خبرگزاری های معتبر جه

ان همچون :

CNN, NBC, BBC و همچنین شبکه الجزیره قرار گرفت ولی ساعتی بعد از روی همه این سایتها حذف شد .. عده ای بلافاصله از صفحات این سایتها عکس گرفتند.

 
 
ساعت ۱٠:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٥   کلمات کلیدی:

بدون شرح


 
موجود فرازمینی در میان جنگل !!!!
ساعت ٩:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٥   کلمات کلیدی: موجودات فضایی

عکس یک موجود فرازمینی در جنگل این عکس را در یکی از جنگل های امریکا به طور تصادفی به وسیله یک تلفن همراه گرفته شده است که یکی از گردشگران تصمیم گرفته  بود که از شاخه یک درخت عکس بگیرد که بعد از عکاسی با مشاهده این عکس به موجود عجیب وغریب بیگانه درمیان جنگل که با دوربین خود شکار کرده بود برخورد. این موجود شبیه انسان های بیگانه می باشد که داری قد بلند وچشم ها درشتی است


 
رادیو صدای روسیه در اقدامی عجیب اعلام کرد:
ساعت ٧:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٥   کلمات کلیدی: آخرالزمان
مدیر ساخت یک پناهگاه برای دوران آخر زمان گفته است که در صورت یافت شدن 200 تا 300 نفر علاقه مند برای خرید جا در این پناهگاه عملیات ساخت آن آغاز خواهد شد.
این پناهگاه 745 جای و 25 کیلومتر طول خواهد...داشت. به گفته مدیر این پروژه در در صورت بروز حملات بیولوژیکی، بلایای طبیعی، بلایای تکنولوژیک، تروریستی می توان در این پناهگاه مستقر شد.این پناهگاه در مدت دو تا سه هفته اماده بهرهبرداری خواهد شد و دارای اطاق های مجزا و آپارتمان متناسب با سطح فرهنگ ساکنان خواهد بود.                                                                                                                                                               برداشت شده از گروه حمایت ااز موجودات فضایی  (((http://aufo.persianblog.ir)))))                           

 
کنجکاوی خودش را به تصویر کشید
ساعت ٧:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٤   کلمات کلیدی: کنجکاوی

مریخ‌نورد کنجکاوی طی ماموریت نمونه‌برداری از منطقه‌ای به نام راکنست، با استفاده از بازوی تصویر‌بردارش عکس‌هایی از خود به ثبت رسانده‌است، به شکلی که گویی کسی بر روی مریخ از او عکاسی کرده‌است.


 
غروب در فضا
ساعت ۳:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٢   کلمات کلیدی: عکس نجومی روز

خورشید بر فراز اقیانوس هند با این رنگ درخشان در عکس گرفته شده بوسیله ایستگاه فضایی بین‌المللی در حال غروب است.


 
یوفوی که پیش از طوفان سندی از ایستگاه فضایی در اکتبر 2012 مشاهده شده است!
ساعت ۸:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٠   کلمات کلیدی: یوفو

محل رویت: مدار زمین در ISS

تاریخ روئیت: 27 اکتبر مصادف با 6 آبان ماه

بسیاری از UFO ها در چند سال گذشته که از ایستگاه ISS دیده شده اند کم نیستند مدارک و شواهد و فیلمهای آنها در اینترنت کم نیستند اما این یکی از نادرترین UFOیی است که تا به حال دیده شده است، بشقاب پرنده رنگارنگ!

اغلب UFO هایی که تا بحال دیده اید به رنگ سفید یا خاکستری بودند اما این UFO با درخشش به رنگ نارنجی قرمز منحصر به فرد می باشد. فیلم این جسم ناشناخته در دوربین نصب شده در ایستگاه بین اللملی افتاده است که با سریعتر از 30fps دوربین (فریم در ثانیه) حرکت می کرد. در حال حاظر کاملا مشخص گردیده است که این اجسام (UFO) که با سرعتی باور نکردنی آنهم با مانورهای منحصر به فردشان در حرکت هستند توانسته اند قوانین محض فیزیک را کاملا زیر پا بگذارند.


 
Picture of the Day
ساعت ۱٠:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٩   کلمات کلیدی: عکس نجومی روز
 

 
7 آبان، سالروز بزرگداشت بنیانگذار حقوق بشر، کوروش بزرگ گرامی باد ...
ساعت ٦:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٧   کلمات کلیدی:


بر خدا سجده میکنم که هرچه دارم از اوست ...
بر مادرم سجده میکنم که از او عاشق تر و مهربان تر ندیدم ...
بر پدرم سجده میکنم که از او صبور تر زحمتکش تر نیست ...
و بر تو پدر ایران زمین سجده میکنم که این خاک را به یادگار گذاشتی ... خاکی که جهانیان مدتیست به غیر از فقر و بدبختی و نامردی چیزی از آن نمیشنوند ولی هنوز نام "کوروش بزرگ" بنیانگذار حقوق بشر که میآید یاد صلح و عشق و آزادی میفتند و میفهمند ایران زمانی بزرگی به عظمت تاریخ داشته ...


 
فردا (4 آبان) خورشید میان زحل و زمین
ساعت ٩:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۳   کلمات کلیدی: زحل

4 آبان ماه، پدیده مقارنه سیاره زحل با خورشید رخ خواهد داد که در این پدیده سیاره زحل به کمترین فاصله خود با خورشید می‌رسد

به گزارش مهر، پدیده مقارنه میان دو جرم آسمانی سیاره زحل با خورشید  پنجشنبه 4 آبان ماه رخ می‌دهد.

سیاره زحل یا کیوان، پس از مشتری، دومین سیاره بزرگ منظومه شمسی و ششمین سیاره دور از خورشید است. زحل یک گلوله گازی غول پیکر است که با وجود حجم زیاد آن تنها 95 برابر زمین جرم دارد. در آسمان شب زمین، زحل به دلیل اندازه بزرگ، دارای جوی درخشان است. زیبایی آسمان زحل به خاطر نوارهای روشن و حلقه‌های اطراف آن و نیز به خاطر قمرهای زیاد آن است.

در پدیده مقارنه که در ساعت 11:53 دقیقه روز 4 آبان ماه رخ می‌دهد، خورشید میان سیاره زحل و کره زمین قرار می‌گیرد.

هنگام مقارنه سیارات با خورشید، این اجرام به دلیل نزدیکی به خورشید از روی زمین قابل مشاهده نخواهند بود.

بهترین حالت رصد سیارات خارجی هنگام مقابله است که در کل زمان شب در آسمان دیده می‌شوند.


 
بیلی مایلر پیرمردی که با (فضایی ها) دیدار کرد
ساعت ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۳   کلمات کلیدی: موجودات فضایی

بیلی مایلر پیرمرد مسن و کشاورز سویسی که در میان یولولوژیست ها از شهرت زیادی برخوردار است، ادعا کرد که از زمان کودکی تا بحال بیش از 250 بار با موجودات فرازمینی از ستارگان پلیاد (خوشه پروین) دیدار و گفتگو کرده است که اوج این تماس ها

 در دهه 70 میلادی بوده است. در میان تمام کسانی که ادعای ارتباط با موجودات فرازمینی را می کنند بیلی مایلر از جایگاه ویژه ای برخوردار است. زیرا وی برای صحت ادعای خویش عکسها و فیلمهای بسیار شفافی از بشقاب پرنده ها گرفته است که به گفته خودش این اجازه را موجودات فرازمینی به او داده اند. عکسها و فیلم ها و نوارهایی که حاوی صداهای بشقاب پرنده هاست همه توسط دانشمندان زیادی مورد آزمایش قرار گرفته که اثری از حیله و نیرنگ در آنها دیده نشده است. همچنین او فلزاتی را از طرف فرازمینی ها به دانشمندان اهدا کرده است که در کره زمین یافت نمی شوند.

 
بچه‌های سبزه‌روی( کودکان فرازمینی)
ساعت ۱۱:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۳   کلمات کلیدی: موجودات فضایی

 

** از سری داستانهای واقعی‌ در دنیا :

بچه‌های سبزه‌روی وولپیت

در قرن دوازدهم میلادی، دو بچه در روستای وولپیت از توابع سوفولک در انگلیس پیدا شدند که با یکدیگر خواهر و برادر بودند و رنگ پوست‌شان به طرز عجیب و باورنکردنی سبز بود. رفتار و حرکات این بچه‌ها در همه زمینه‌های طبیعی و شبیه بقیه مردم بود. اما آنها یک تفاوت عمده با دیگران داشتند و آن هم این بود که به زبان ناشناخته‌ای صحبت می‌کردند که مردم ر
وستای وولپیت نمی‌توانستند آن را بفهمند. این دو بچه به تدریج رنگ سبز پوست خود را از دست دادند و برای اینکه بتوانند با مردم روستا ارتباط برقرار کنند و در آن مکان به زندگی خود ادامه دهند، شروع به یادگیری زبان انگلیسی کردند. به این ترتیب آنان موفق شدند به بقیه بگویند که به سرزمین سنت‌مارتیت تعلق دارند؛ جایی که نور خورشید هرگز آنچنان که باید بالاتر از خط افق قرار نمی‌گیرد. آنها درباره حضور عچیب و غریب خود در وولپیت مدعی بودند در حالی‌که مواظب گله پدرشان بودند، ناگهان متوجه رودی در نزدیکی خود شدند. بعد شروع به دنبال کردن نوری که از رود منعکس می‌شد کردند و به این ترتیب بود که ناگهان خودشان را در روستای وولپیت پیدا کردند. مردم زیادی از شهرها و روستای اطراف برای تماشای این بچه‌ها به وولپیت می‌آمدند به ایت ترتیب نام و آوازه این روستا کم‌کم زیاد شد. بچه‌ها همان‌طور که ناگهانی در وولپیت پیدایشان شده بود ناگهانی هم ناپدید شدند.

 
آیا ژنتیک موجودات بیگانه فضایی با انسان‌ها مشترک است؟
ساعت ۱٢:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۳   کلمات کلیدی: موجودات فضایی
» سرویس: علمی و فناوری - علمی
 

آیا بین اشکال مختلف حیات موجودات بیگانه و فضایی و جانداران زنده زمینی به لحاظ ژنتیکی شباهتها و نقاط مشترکی وجود دارد؟

به گزارش سرویس «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جواب این سوال تا زمانی که برخی از این موجودات بیگانه کشف نشده‌اند، معلوم نخواهد شد، اما اخیرا مدارک و شواهدی به دست آمده است که تایید می‌کند حداقل عناصر سازنده ابتدایی بین این موجودات یکسان خواهد بود.

تحقیقات حاکی است تمام اشکال زندگی زمینی در 20 نوع اسید آمینه یکسان هستند.

متخصصان بیوشیمی آزمایشاتی را ترتیب داده‌اند که بتوانند 10 نمونه از این اسید آمینه‌ها را در شرایط آزمایشگاهی به طور مصنوعی بسازند که قابلیت شبیه سازی فضاهای پریبیوتیک بی‌جان را دارند.

اسید آمینه‌ها همچنین در درون شهاب سنگ‌هایی یافت می‌شوند که قبل از تولد زمین شکل گرفته‌اند.

پژوهشگران دانشگاه مک مستر در کانادا در مقاله‌ای خاطر نشان کردند که تمام این آزمایش‌ها یک زیر مجموعه از اسیدهای آمینه مشابه را تولید کرده‌اند و همچنین محاسبه کرده‌اند که این 10 اسید آمینه به حداقل انرژی برای شکل گرفتن احتیاج دارند.

محققان معتقدند این خصوصیات و شواهد آزمایشگاهی نشان دهنده آن است که اگر موجود بیگانه زنده ای وجود داشته باشد احتمالا در هسته سلولی خود دارای 10 اسید آمینه یکسان و مشابه با موجودات زمینی خواهند بود.

این پژوهشگران آشکار کردند که چطور 10 اسید آمینه دیگر به مرور زمان و با پیچیده‌تر شدن حیات در زمین به 10 اسید آمینه ابتدایی و مشترک افزوده شده‌اند. 
وجود موجودات فضایی در کرات دیگر
ساعت ۱٢:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۳   کلمات کلیدی:

در برخی آیات قرآن و نیز برخی روایات، به وجود موجوداتی ‏زنده در آسمان اشاره شده است. برخی مفسران و قرآن پژوهان در این باره به برخی آیات و روایات استدلال کرده‌اند که به برخی از آنها اشاره می شود:

« و من آیاته خلق السموات و الارض و ما بث فیهما من دابة و هو علی جمعهم اذا یشاء قدیر»(شوری/29)‎
‏« و از نشانه‌های [قدرت] اوست آفرینش آسمانها و زمین و آنچه از [انواع] جنبنده در میان آن دو ‏پراکنده است و او هر گاه بخواهد برگرد آوردن آنان تواناست.»‏
از عبارت "وَ ما بَثَّ فِیهِما مِنْ دابَّةٍ" (آنچه در آسمان و زمین از جنبندگان گسترده است) می توان برداشت نمود که موجودات زنده دیگری در آسمانها نیز وجود دارد.
در تفسیر نمونه ذیل این آیه آمده است:
"دابة" هم موجودات زنده ذره ‏بینى را شامل مى ‏شود که داراى حرکت ظریف و مرموزى است و هم حیوانات غول‏ پیکرى که ده ها متر طول و ده ها تن وزن دارد. از نکات قابل ملاحظه ‏اى که از این آیه استفاده مى‏ شود این است که دلالت بر وجود انواع موجودات زنده در آسمانها دارد، گرچه هنوز دانشمندان به صورت قاطعى در این زمینه قضاوت نمى ‏کنند، همین قدر سربسته مى‏ گویند: در میان کواکب آسمان به احتمال قوى ستارگان زیادى هستند که داراى موجودات زنده ‏اند، ولى قرآن با جمله "وَ ما بَثَّ فِیهِما مِنْ دابَّةٍ" (آنچه در آسمان و زمین از جنبندگان گسترده است)، با صراحت این حقیقت را اعلام مى ‏دارد که در پهنه آسمان نیز جنبندگان زنده فراوان است.


 
ماجرای مزرعه اسرار آمیز روزول و موجودات فضایی
ساعت ۱۱:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢   کلمات کلیدی: موجودات فضایی

درسال 1952 در مزرعه رزول امریکا یک سفینه فضایی حامل 3 سرنشین در مزرعه ای در آمریکابه نام رزول سقوط کرد ( بر پایه این ماجرا فیلمی نیز در امریکا ساخته شد) این مزرعه به سرعت و درآن زمان توسط نیروی هوایی و اف ب آی و سایرمقامات امنیتی محاصره شد.

چندی بعد و با فشار رسانه های امریکا و جهان - دولتامریکا ماجرا را به کلی تکذیب نمود !! اما شاهدان و مزرعه داراناطراف که تعداد انها بیش از 200 نفر بود گواهی میدادند که این موجودات را دیده اندو هم چنین سفینه انها را... به هر حال این ماجرا از تب و تاب افتاد ولی همه سالهمراسمی در سالگرد سقوط سفینه در امریکا بر گزار میشد و هنوز هم میشود.

تا اینکه در سال 2000 تعداد 1000 دانشمند برجسته جهان و برندگانجوایز نوبل از جورج بوش درخواست نمودند تا تکلیف رزول را روشن کند! یا تکذیب یاتایید!

جورج بوش در بیانیه ای رادیو تلویزیونی و خیلی کوتاه ماجرا سقوط راتایید نمود!و دیگر هیچ توضیحی نداد!