نجوم ایران

سلام بر دوستان به وبلاگ خودتان خوش امدید شما را به دیدن تصاویر ومطالب و خبرهای نجومی و هوا فضا دعوت میکنم

جدیدترین تصویر ماهواره‌ای ایران
ساعت ٢:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٩   کلمات کلیدی: نجوم ،عکس نجومی روز

جدیدترین تصویر ماهواره‌ای ایران
مانگالیان، ماهواره مدارگرد مریخی هند که هم‌اکنون در مدار زمین است، نخستین تصویر ماهواره‌ای خود را به زمین ارسال کرد که در آن، شبه قاره هند و خاورمیانه دیده می‌شود.

این تصویر مربوط به روز (چهارشنبه 29 آبان 1392 / 20 نوامبر 2013) است. 


 
دکتر میچیو کاکو
ساعت ۱:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٩   کلمات کلیدی: موجودات فضایی


آقای دکتر میچیو کاکو یکی از نظریّه‌پردازان بزرگ فیزیک کنونی جهان است.او از طرفداران محیط زیست و از مخالفان به کارگیری انرژی هسته‌ای شکافت است.  قسمتی از نظرات دکتر میچیو کاکو در مورد موجودات فضایی

دکتر مچیو کاکو مطرح میکند: که حداقل 20% از تصاویر و فیلمهائی که از یوفوها گرفته شده است می تواند حقیقت داشته باشد و اگر به همین 20% اکتفا کنیم، دقیقاً می توانیم دریابیم که موجودات فرازمینی از همین تکنیک تونل زمان ، جهت جابجائی خود بهره می برند.

دکتر کاکو، در بخش دیگری از مصاحبه اش می گوید، خبر بسیار جالب توجه ای که از طرف مسئولین "ستی"(مرکز تحقیق و جستجو برای یافتن موجودات فرازمینی در فضا) اعلام شده است می تواند دور تازه ای از تحقیق و جستجو برای پیدا کردن موجودات هوشمند در فضا باشد. یکی از سرمایه داران یا بهتر بگویم بیلونرها، به نام " پل آلن "اخیراً با هزینه ای بالغ بر پنجاه میلیون دلار یا بیشتر، تعداد 350 دیسک به دیسک های قبلی برای ردیابی فرکانسهای احتمالی از جانب موجودات هوشمند، اضافه کرده است این بدین معنی است که با این تعداد دیسک، قابلیت رسد کردن فضا 1000، برابر افزایش پیدا کرده است و در مجموع نقاط بیشتری از فضا را می توانیم مورد بررسی قرار دهیم. او در همین رابطه می گوید، البته این اقدام جدید می تواند نقاط ضعفی نیز در برداشته باشد که مهمترین آن کره زمین را در معرض خطر احتمالی موجودات بیگانه بدخواه قرار دهد. در نظر داشته باشید که بشر هنوز موفق به داشتن سلاحهای ضروری برای دفاع ازا خود در برابر حملات احتمالی موجودات بیگانه


 
عکس تلسکوپ هابل از عجیب ترین جسم منظومه شمسی
ساعت ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٦   کلمات کلیدی: نجوم
 اخترشناسان با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل یک سیارک عجیب را با شش دنباله از غبار مشاهده کرده اند که از بدنش چون پره های یک چرخ بیرون آمده است.
 

به گزارش خبرگزاری مهر، دیوید جویت اخترشناس یو.سی.ال.ای (دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس) گفت: وقتی که این سیارک را مشاهده کردیم عملا شگفت زده و متعجب شدیم؛ چرا که سیارکها معمولا دنباله ندارند.

این سیارک که از آن با عنوان " P/2013 P5" یاد می شود اولین بار در ماه آگوست / مرداد و به شکل نقطه ای محو در آسمان مشاهده شد. در ماه سپتامبر/شهریور اخترشناسان با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل آن را در کمربند سیارکی بین مریخ و مشتری مشاهده کردند.