نجوم ایران

سلام بر دوستان به وبلاگ خودتان خوش امدید شما را به دیدن تصاویر ومطالب و خبرهای نجومی و هوا فضا دعوت میکنم

اولین تماس با بیگانگان فضایی طی 12سال آینده
ساعت ۸:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱٠/۱۸  کلمات کلیدی: موجودات فضایی
انسان با کمک بزرگترین رادیو تلسکوپ جهان می تواند تا 12 سال آینده با بیگانگان فضایی ارتباط برقرار کند.
اگر تمدنی در بین 100 سال نوری وجود داشته باشد این تلسکوپ می تواند آن را بیابد.

به گزارش خبرگزاری مهر، یکی از مهمترین مسایل در مورد اینکه آیا حیات فرازمینی وجود دارد یا خیر می تواند تا سال 2024 با ساخت یک رادیو تلسکوپ ابربزرگ 1.3 میلیارد پوندی پاسخ داده شود.

نیک پوپ متخصص ارشد پروژه یوفو می گوید: ساخت تلسکوپ آرایه کیلومتر مربعی (SKA) می تواند امکانات جدید و هیجان انگیزی را فراهم کند.وی که 21 سال از عمر خود را صرف مطالعه یوفوها کرده است، اظهار داشت:

من با طرح این موضوع بحث انگیز خواهم بود و به شما سال دقیقی از زمانی را ارائه می دهم که معتقدم نخستین تایید تماس با بیگان فضایی درآن سال یعنی سال 2024خواهد بود؛ سالی که در آن اگر همه چیز طبق برنامه صورت گیرد، تلسکوپ آرایه کیلومتر مربع عملیاتی شده است.

ساخت تلسکوپSKAدر سال 2016 آغاز می شود و قرار است بزرگ ترین رادیو تلسکوپ جهان شود و به بسیاری از مسایل بنیادی و بدون پاسخ کائنات،جواب دهد.

این رادیو تلسکوپ که از هزاران گیرنده امواج رادیویی ساخته می شود، فضایی معادل چهار هزار و 921 کیلومتر مربع از سطح زمین را در استرالیا می پوشاند.

دانشمندان معتقدند این تلسکوپ می تواند در مشاهده بخش هایی از جهان که در حال حاضر با تلسکوپ های اوپتیکی رصد می شود، به کار گرفته شود.

دانشمندان حاضر در ساخت این تلسکوپ می گویند: SKAنسبت به دیگر تلسکوپ ها 50 برابر حساس تر است و می تواند آسمان را 10 هزار برابر سریع تر کاوش کند.

این رادیو تلسکوپ به ستاره شناسان کمک می کند شکل گیری و تکامل نخستین ستاره ها و کهکشان را پس از انفجار بزرگ، نقش مغناطیس کیهانی، ماهیت گرانش و احتمال حیات در محیط فرازمینی را بررسی و مطالعه کنند.

پوپ با اشاره به اینکه ما دائما در حال جستجو برای یافتن سایه ای از زمین هستیم، افزود: اگر تمدنی در بین 100 سال نوری وجود داشته باشد این تلسکوپ می تواند آن را بیابد.