کشف یک سیاره مافوق زمین دارای قابلیت حیات!

ستاره کشف شده بعنوان HD 40307 و دارای یک سیستم شش سیاره است.. سیاره مافوق زمین کشف شده 7 برابر بزرگتر

از زمین است اما فاصله آن با خورشیدش به اندازه فاصله زمین با خورشید است ستاره HD 40307 درفاصله 24 سال نوری از زمین واقع شده است و بصورت یک کوتوله نارنجی است که باعث می شود کمی کم نورتر از زمین به نظر برسد اما نه خیلی زیاد.به نظر می رسد سیاره کشف شده به اندازه زمین از ستاره اش انرژی دریافت کند و قابل سکونت باشد.زیرا شرایط مناسب برای تشکیل آب را دارد. همچنین به نظر می رسد نوع چرخش این سیاره به دور ستاره اش باعث ایجاد شب و روز شود که تاثیر بسیاری می تواند بر شبیه کردن محیط این سیاره به سیاره زمین بگذارد.
Guillem Angla-Escude گفت این ستاره یک کوتوله قدیمی است پس دلیلی ندارد که سیاره آن نتواند شرایطی مانند شرایط کره زمین را حفظ کند.
Hugh Jones از دانشگاه هرتفوردشایر افزود طول مدار چرخش سیاره جدید به این معنی است که آب و هوا و اتمسفر سیاره جدید برای حیات مناسب است.و باعث می شود که شرایط ن برای زندگی مانند یک فرنی نه سرد سرد و نه گرن گرن باشید این سیارات دارای هر قمری مانند قمر زمین باشند که در مداری به دور آنها بچرخد احتمال وجود حیات را در آن افزایش می دهند.
این تصویر هنرمندانه HD40307g را در سمت چپ با ستاره میزبان خود HD40307و دو سیاره میزبان نشان می دهد..تصویر توسط دانشگاه هرتفوردشایر اعتبار دهی شده است.
/ 2 نظر / 41 بازدید
meysam

سلام دوست خوبم واقعا جالب ميشه اگر روزي در يك سياره ديگه انسان به راحتي زمين زندگي كنه مرسي بابت مطالبت همه رو خوندم و سيستم دوقولوي خورشيد خيلي تكان دهنده بود/ ممنون با بت تلاشت موفق باشي

پویا

بله واقعا جالب میشه شاید هم روزی تو این سیاره زندگی بوده!![سوال]