هاوکینگ: تنها 100 سال دیگر فرصت دارید؛ زمین را ترک کنید!

به گفته "کاترین فریز" از دانشگاه میشیگان نزدیکترین ستاره به زمین ستاره "پروکسیما-قنطورس"
” می‌توانم خطر بزرگی را ببینم که نسل بشر را تهدید می‌کند. در گذشته بقای نسل بشر بارها به خطر افتاده است، فاجعه موشکی کوبایی‌ها در سال 1963 یکی از این دفعات بوده است. “
است که 4.2 سال نوری از زمین فاصله دارد. این به آن معنی است که در صورتی که بتوانیم با سرعت نور حرکت کنیم، 4.2 سال دیگر به آنجا خواهیم رسید که با احتساب پیشرفته‌ترین علوم راکتی که در حال حاضر در اختیار بشر است، انسان می تواند تا 50 هزار سال دیگر به این ستاره برسد.

هاوکینگ می‌گوید: باید سرعت عمل به خرج داد زیرا امکان جلوگیری از فجایع بشری تا دو قرن دیگر از بین خواهد رفت و تنها فرصت باقی مانده برای بقای طولانی مدت انسان، ترک زمین و پخش شدن در فضا است. ما در صد سال گذشته پیشرفت‌های قابل توجهی داشته ایم و اگر بخواهیم 100 سال آینده نیز به این پیشرفت‌ها ادامه دهیم، باید زمین را ترک کنیم.

این اولین باری نیست که هاوکینگ درباره سرنوشت ناگواری که در انتظار انسان است هشدار می‌دهد. وی در سال 2006 اعلام کرد زمین به‌شدت در خطر نابودی قرار دارد و به تازگی در این باره بسیار سخن می‌گوید.

وی در ماه آوریل از خطر ارتباط با بیگانگان فضایی سخن گفت و اعلام کرد این موجودات قطعا وجود دارند و انسان باید به هر قیمتی از برقراری ارتباط با آنها پرهیز کند.

وی می‌گوید: در مغز ریاضیدان من،
” در مغز ریاضیدان من، اعداد به تنهایی می‌توانند درباره وجود بیگانگان فضایی استدلال کنند. چالش اصلی کشف این است که این موجودات چه شکلی دارند. “
اعداد به تنهایی می‌توانند درباره وجود بیگانگان فضایی استدلال کنند. چالش اصلی کشف این است که این موجودات چه شکلی دارند.

وی سئوال خود را با گفتن اینکه احتمالا این موجودات با حیات میکروبی یا جانداران ساده برابری می کنند، پاسخ می‌دهد. گونه ای از حیات که در تقریبا در تمامی تاریخ حیات زمین وجود داشته و به گفته هاوکینگ می‌تواند انسان را با خطری بزرگ مواجه کند.

وی در ماه می اعلام کرد باور دارد انسان می‌تواند میلیون‌ها سال به‌سوی آینده سفر کرده و سیاره تخریب شده خود را بازسازی و احیا کند. در صورتی که بتوان فضاپیماهایی ساخت که سریع‌تر از سرعت نور پرواز می‌کنند، یک روز بر روی عرشه چنین کشتی برابر یک سال بر روی زمین خواهد بود، این به آن دلیل است که طبق گفته انیشتن با شتاب گرفتن اجسام در فضا حرکت زمانی که آنها را احاطه کرده کند می‌شود.

وی می‌گوید: روزگاری سخن گفتن از سفر در زمان جرم به حساب می‌آمد و من برای اینکه مورد هجوم منتقدان قرار نگیرم از سخن گفتن درباره این موضوع اجتناب می‌کردم. اما این روزها دیگر برایم اهمیتی ندارد.

/ 1 نظر / 34 بازدید
mehran

salam barkhord shahab sang ba roosiye https://www.facebook.com/jahan.az.negahi.digar