اولین تماس با بیگانگان فضایی طی 12سال آینده

من با طرح این موضوع بحث انگیز خواهم بود و به شما سال دقیقی از زمانی را ارائه می دهم که معتقدم نخستین تایید تماس با بیگان فضایی درآن سال یعنی سال 2024خواهد بود؛ سالی که در آن اگر همه چیز طبق برنامه صورت گیرد، تلسکوپ آرایه کیلومتر مربع عملیاتی شده است.

ساخت تلسکوپSKAدر سال 2016 آغاز می شود و قرار است بزرگ ترین رادیو تلسکوپ جهان شود و به بسیاری از مسایل بنیادی و بدون پاسخ کائنات،جواب دهد.

این رادیو تلسکوپ که از هزاران گیرنده امواج رادیویی ساخته می شود، فضایی معادل چهار هزار و 921 کیلومتر مربع از سطح زمین را در استرالیا می پوشاند.

دانشمندان معتقدند این تلسکوپ می تواند در مشاهده بخش هایی از جهان که در حال حاضر با تلسکوپ های اوپتیکی رصد می شود، به کار گرفته شود.

دانشمندان حاضر در ساخت این تلسکوپ می گویند: SKAنسبت به دیگر تلسکوپ ها 50 برابر حساس تر است و می تواند آسمان را 10 هزار برابر سریع تر کاوش کند.

این رادیو تلسکوپ به ستاره شناسان کمک می کند شکل گیری و تکامل نخستین ستاره ها و کهکشان را پس از انفجار بزرگ، نقش مغناطیس کیهانی، ماهیت گرانش و احتمال حیات در محیط فرازمینی را بررسی و مطالعه کنند.

پوپ با اشاره به اینکه ما دائما در حال جستجو برای یافتن سایه ای از زمین هستیم، افزود: اگر تمدنی در بین 100 سال نوری وجود داشته باشد این تلسکوپ می تواند آن را بیابد.

/ 3 نظر / 62 بازدید
محمد

سلام وبلاگ خوبی داری، امیدوارم که روز به روز شاهد پیشرفت وبت باشم. راستش می خواستم وب خودمو بهت معرفی کنم که شاید به کارت بیاد ، من یه فروشگاه شارژ آنلاین درست کردم که می تونی از طریق اون سیمکارتتو آنلاین شارژ کنی ، یعنی آنلاین پرداحت کنی و آنلاین کد شارژتو دریافت کنی ، همراه اول ، ایرانسل ، تالیا و بزودی هم رایتل !! نگران امنیت کار نباش ، با چند تا بانک و شرکت رایانمهر (پخش کننده اصلی شارژ ایرانسل و همراه اول) قرارداد دارم ، تو صفحه راهنمای کامل خرید شارژ از اینترنت رو هم توضیح دادم ، تو خونه با خیال راحت می تونی سیمکارتتو شارژ کنی اگه هم نیومدیو خرید نکردی اشکال نداره بازم آرزوی موفقیت دارم واست، امیدوارم همگی باهم کمک کنیم تا همه با خیال راحت همه خریدهاشون رو از اینترنت و با سرعت و امنیت بالا انجام بدن ... ممنون میشم اگه تو وبلاگت بهم یه لینک کوچولو بدی تا همه بتونن استفاده کنن. http://ebalance.ir اگه نظری داشتی خوشحال میشم که از این آیدی بهم بگی ebalanceir در ضمن برای کسب درآمد از اینترنتی هم می تونی از این وبلاگ استفاده کنی http://ptcea .rzb.ir ممنون که تا آخرش خوندی موفق باشی. http://ebalance.ir htt

پویا

خیلی خوب میشه ها!!![بغل]

n.a

جالبه مثلا فکر کنید همبازیای نوه های ما ادم فضایی باشن. خیلی جالب میشه یا مثلا فکر کنید مامن بزرگای فضایی با مامانبزرگای انسان بشینن تو حیاط خونه هاشون غیبت کنن سبزی پاک کنن..................................[قهقهه]