10 خرداد، عبور سیارکی دیگر از نزدیکی زمین

سیارکی با طول 2.7 کیلومتر روز 31 ماه می ( 10 خرداد) از کنار زمین عبور کرده و دوقرن بعد همین مسیر رفته را بازمی‌‌گردد

به گزارش مهر، این سنگ فضایی بسیار بزرگ به زمین از 5.7 میلیون کیلومتر نزدیک‌تر نمی‌شود این فاصله 15 برابر فاصله بین زمین و ماه است.

پس از آنکه این سنگ بزرگ از کنار زمین عبور کرد دستکم دو قرن دیگر مسیر بازگشت را طی خواهد کرد.

دانشمندان این سنگ را 1998 QE2 نامگذاری کرده‌اند، که یک نام رمز گونه برای سیارک‌هایی است که توسط مرکز خرده سیاره آمریکا در کمبریج ماساچوست برای سیارک‌های تازه کشف شده انتخاب می‌شود.

گفته می‌شود این سیارک طولی معادل 2.7 کیلومتر دارد.

این سیارک در 19 آگوست 1998 توسط موسسه فناوری ماساچوست و تحت برنامه تحقیقات سیارک‌ها در نیومکزیکو کشف شد. انتظار می‌رود این سیارک روز 31 ماه می ( 10 خرداد) به زمین نزدیک شود.

دانشمندان در نظر دارند با استفاده از یک تلسکوپ به عرض 70 متر در رصدخانه گولدستون در صحرای موهاوی کالیفرنیا، این سیارک را اسکن کنند.

دکتر لنس بنر از آزمایش رانش جت سازمان فضایی ناسا گفت: مشاهده تصاویر جزئی این سیارک برای نخستین بار بسیار هیجان انگیز است.

/ 1 نظر / 37 بازدید
یه همشهری

سلام . وبلاگ جالبی داری . تو که تو این موضوع کار میکنی به نظرم برو تو گروه حقیقت خاموش . واقعا داره سایت اونا خوب پیش میره . منتضر مطالب تازه هستم . این آدرسشه : silent-truth.com راستی من اگه بخوام اطلاعاتم در این زمنیه واقعا بالا بره باید دقیقا چیکار کنم؟ به ایمیلم جواب بده خواهشا . مرسی