پیامکی برای فضایی‌ها؛ پروژه‌ای برای تماس با بیگانگان فضایی

با آغاز این پروژه ارسال پیام به گیلیس 526 با استفاده از ایستگاه جیمزبرگ، ایستگاه رادیویی در کالیفرنیای مرکزی که در سال 1968 ساخته شده،‌آغاز خواهد شد.

امواج تلویزیونی، رادیویی و دیگر پرتوهای الکترومغناطیسی به صورت مداوم از دستگاه‌های مختلف برروی زمین تابانده می‌شوند اما این سیگنال‌ها بسیار ضعیف‌تر و ناواضح‌تر از سیگنال‌هایی هستند که قرار است در پروژه Lone Signal ارسال شوند. ایستگاه جیمزبرگ پرتوهای چندگانه‌ای را به سوی گیلیس 526 ارسال خواهد کرد. یکی از این پرتوها حاوی پیام رمزگذاری شده‌ای است که توسط اخترشناسی به نام مایکل بوش ایجاد شده و موقعیت زمین در جهان را توضیح می‌دهد، عناصر جدول تناوبی را نام برده و مفهوم اتم هیدروژن را در کدهای دوتایی بیان می‌کند.

اگر بیگانگان فضایی در سیاره خود از تلسکوپی مشابه تلسکوپ رشته ای الن متعلق به پروژه SETI برخوردار باشند، قادر خواهند بود این سیگنال‌ها را ردیابی، ضبط و رمزگشایی کنند.

هرکسی می‌تواند در این پروژه مشارکت داشته باشد زیرا با آغاز این پروژه دروازه برقراری ارتباط با فضا باز خواهد شد. افراد می‌توانند به صورت رایگان پیامهای متنی خود را ارسال کنند و یا بسته‌ای متشکل از پیام‌های متنی و تصویری را خریداری کرده و به فضا بفرستند. پس از اولین تماس رایگان، برای ارسال پیام‌های دیگر باید هزینه‌ای پرداخت شود.

/ 0 نظر / 51 بازدید