شروع تغییرات جدی بر روی سیاره زمین.


خسارات طوفان سندی تا کنون بالغ بر 70 میلیارد دلار بر آورد شده است ..
در عین حال اخباری از فعالیتهای خشمناک بزرگترین آتشفشان کره زمین یعنی یلوستون آمریکا به گوش میرسد.. گفته میشود فوران این آتشفشان میتواند دو سوم ایالات متحده را نابود ساخته و نیمی از کره زمین را برای مدت طولانی در تاریکی قرار داده و عصر یخبندان دیگری را برای زمین رقم زند..

دوره های فعالیت این آتشفشان بین 600 تا 700 هزار سال برآورد شده است و طی دو میلیون سال گذشته سه بار فوران کرده است. به اعتقاد بسیاری از زمین شناسان یلوستون اگر نگوییم در آستانه فوران چهارم خود قرار دارد دست کم به زمان فوران نزدیک شده است. در تازه ترین گزارشی که بعضی سایتهای علمی منتشر ساختند ، با وجود حرارت بالا در صفحه این منطقه با کمال تعجب طی چند روز گذشته برف باریده است. لایه های بخش اعظمی از این پارک ملی ترک برداشته و مقداری مواد مذاب به بیرون نشت کرده اند.

"گیوم جرارد"، نویسنده و استاد مدعو در دانشگاه ایالتی میشیگان در شرق لانسینگ گفت: «دانستن این نکته به دانشمندان کمک می‌کند که کدام نواحی از این پارک وسیع با دقت بیشتری مورد نظارت قرار گیرد.»

منطقه یلوستون اغلب به عنوان ابَر آتشفشان شناخته می‌شود؛ زیرا این منطقه بیش از ۲۴۰ مایل فوران آتشفشانی دارد ( یک هزار کیلومتر مکعب) که شامل مقدار زیادی خاکستر و گدازه در یک فوران می‌شود. تازه‌ترین انفجار عظیم آن در حدود ۶۴۰هزار سال پیش رخ داده‌است.

جرارد افزود: «کریستال‌ها ویژگی‌های این چنینی ندارند، به این معنی که ماگما به‌سرعت افزایش می‌یابد و بدون توقفِ طولانی در هر سطح متوسطی برای رشد کریستال‌ها به سطح می‌رسد.»

"بن الیس"، یک آتشفشان شناس در موسسه ژئوشیمی و پترولوژی سوئیس گفت: «مطالعه جرارد واقعا منظم است اما وی اظهار می‌کند که الگوهای فوران نیز به طور غیر منتظره‌ای می‌تواند تغییر پیدا کند. او به نمونه‌های قدیمی‌تر از فوران اشاره کرد که با یک سری از مناطق خطی مطالعه جرارد مشابه بود اما پس از آن به طور ناگهانی به یک موقعیت جدید خارجی از منطقه خطی معطوف شدند.»

منبع :
http://de.nachrichten.yahoo.com/yellowstone-wann-bricht-der-supervulkan-aus-070000880.html

http://theextinctionprotocol.wordpress.com/2012/11/06/severe-storms-quakes-volcanic-eruptions-is-planetary-change-accelerating/

http://news.nationalgeographic.com/

/ 1 نظر / 25 بازدید
پویا

فکر کنم زمین وارد دوره جدید خودش میشه[متفکر]