ارتباط با موجودات فضایی تا ۲۰ سال آینده

پرفسور دانشگاه فن آوری ماساچوست در این زمینه گزارش داد: سطح مطالعات بر روی جهان و کهکشان ها در آینده ای نزدیک تا چندین برابر افزایش خواهد یافت.

سازمان فضایی آمریکا (ناسا) اعلام کرد : تا دو دهه دیگر ، ارتباط با نخستین موجودات فضایی در حال زندگی در سیارات دیگر امکان پذیر خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ایرنا از پایگاه خبری ناسا فرآیند کشف سیارات با موجودات زنده در خارج از منظومه ی شمسی خواهد بود.

دانشمندان به کمک تلسکوپ های فضایی نوین، خواهند توانست داده های دریافتی از آن سوی کهکشان ها را پردازش ومطالعه کنند.

سارا زیگر، پرفسور دانشگاه فن آوری ماساچوست در این زمینه گزارش داد: سطح مطالعات بر روی جهان و کهکشان ها در آینده ای نزدیک تا چندین برابر افزایش خواهد یافت.

وی افزود: دانشمندان هم چنان به شدت در حال مطالعه و بررسی بر روی سیارات مختلف هستند و روزی خواهد رسید که سیاراتی با شرایط زیست محیطی مشابه در کره ی زمین، کشف به ثبت خواهد رسید.

دانشمندان به این نتیجه رسیدند که هر ستاره دستکم یک سیاره دارد که احتمال پیدایش و یا وجود حیات در آن بسیار است. مثلا کهکشان راه شیری در خود تریلیون ها سیاره را جای داده است. با این که حجم این پروژه بسیار سنگین و پر زحمت است اما سازمان ناسا مدعی شده داده است که تا 20 سال آینده برقراری ارتباط با تمدن های کهکشانی امکان پذیر خواهد بود.

لینک مطلب 
http://www.irinn.ir/news/61227/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AA%D8%A7-%DB%B2%DB%B0-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87

 

 

/ 2 نظر / 177 بازدید
پریسا

من از ادم فضایی ها میترسم [خنثی] اما خیلی به همچین موضوعاتی علاقه دارم وممنون از وب خوبت[نیشخند][نیشخند]

sanaz

سلام نمیدونم کسی این حرفه منو باور میکنه یا نه . اما حاظرم قسم بخورم . بار اول نصفه شب بود که من تو یه حالت خواب بیدار بودم اما نه بیدار بودم یه دفعه دیدم پشت پنجره اتاقم یه نوره خیلی سفید همه جا رو روشن کرده صبح برای کسی نگفتم اما مامانمو خواهرم همون صبح گفتن ما هردومون دیدیم که یه جسم بزرگ تو حیاط بوده اونا میگفتن مثله کشتی بوده نور زیادی داشته اما من فقط نور دیده بودم بعدش حدودا دو ماه پیش باز مثه بیدار بودم دیدم که یه چیزی مثه همین شی که تو عکسه هست تو آسمون بالای خونمونه بزرگ همین شکلی اما اون که من دیدم برنز بود یه موجوداتی هم بودن دقیقا مثه همین شکل فرازمینی ها اما قدشون کوتاه بود تقریبا دیدم که یکی از خودشونو سوار کردن اما دیگه هیچی یادم نمیاد شاید فکر کنین توهم زدم اما نه من دیدم